About Shamir (7)

Children categories

Tuesday, 19 June 2012 09:45

Terms of Use

Written by

Terms of Use of Shamir’s Website

Friday, 15 June 2012 15:25

Current Vacancies

Written by

There are currently no vacancies available. Please check again soon.

Additional Info

  • Email Title Send Resume
  • Email Link stuart@shamirlens.co.uk
Friday, 11 May 2012 20:34

Terms and Conditions

Written by
Wednesday, 25 April 2012 12:51

Altra Optik Türkiye

Written by

Sektöründe 40. yılını kutlamaya hazırlanan Shamir Optical Industry, optik cam tasarım, üretim ve pazarlaması alanında tüm dünyada bilinen öncü ve lider bir firmadır. 1972 yılında bifocal cam üreticisi olarak faaliyetlerine başlayan Shamir, kısa bir süre içerisinde kendine özgü progressive camlar tasarlayan, bu tasarımlar için yazılım programlayan geliştiren ve bu tasarımları üreten dünyanın önde gelen şirketlerinden birisi olmuştur.Sürekli gelişen teknolojisi ile, günümüzde kişiye özel progressive cam tasarımı konusunda sektorüne liderlik yapan Shamir Grup, Avrupa ve çevre ülkelerindeki faaliyetlerini daha etkin yüretebilmek ve operasyonlarını geliştirebilmek icin, 2004 yılında Frankurt' ta Altra Trading GmbH' yi kurmuştur.

Shamir Grup vizyon ve değerleri cerçevesinde çalışmalarını sürdüren Altra Trading GmbH, Türk Optik sektöründe yerini almak ve piyasalarda büyüme fırsatı yaratabilmek adına, grubun Avrupa' daki optik laboratuarı olan Altra Optik Türkiye' yi faaliyete geçirmiştir. Altra Optik Türkiye, 2005 yılından bu yana İstanbul Kartal' da kurulu 2000 m2' lik modern ve teknolojik fabrikasında üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye’nin her yerinden gelen çağrıları karşılayan Çağrı Merkezi, 6 bölgede bulunan şubeleri (Kadıköy, Sirkeci, Antalya, Ankara, Samsun, İzmir) ve çeşitli illerde bulunan geniş bayi ağı sayesinde, siparişten teslimata kadar tüm süreçler ve satış sonrası destekte tüm müşterilerine en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. Sadece Türkiye’ye değil çeşitli Avrupa ülkelerine üretim yapan Altra Optik Türkiye geniş ürün yelpazesi, kalite anlayışı ile sektörde farklılık yaratmakta ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımayı hedeflemektedir.

Tuesday, 27 March 2012 13:41

Shamir Optical Industry Ltd.

Written by

1972 yılında kurulmuş olan Shamir Optical Industry Ltd, dünyanın önde gelen yüksek kaliteli progressive cam ve kalıp imalatçılarından birisidir. Shamir, yenilikçi, teknolojiyi iyi kullanan ve kalite güvenceye son derece önem vere bir bakış açısına sahiptir. Değisen tüketici ihtiyaçlarına çabuk yanıt verebilmekte ve siparişe yönelik, özel tasarımlı ürün dizisi üretimi konusunda çalışmalarını sürdürmektedir. 
Esas olarak bifokal cam imalatçısı olarak kurulan Shamir, on yıllık bir süre içerisinde özel progressive camlar geliştirmiş ve dünyanın ilk on şirketi arasında haklı yerini almıştır. 1998 yılında, Eye-Point Tecnology™' si ile ilk teknoloji devrimini gerçekleştirmiştir. Bu gelişmiş yazılım, şirketin, Shamir Genesis™, Shamir Piccolo™ ve Shamir Office™ gibi önde gelen ürünlerini geliştirmesine olanak tanımıştır.

 

2002 yılında ise Shamir yeni markasını pazara sunmuştur. Shamir'in yeni Direct Lens Technology™ 'si, optik sektöründe kişiye özel cam dönemini temsil eden Shamir Autograph™' . 2004 yılında şirket, çok daha fazla optik formül ve karakteristiği içeren yeni Eye-Point Technology™  Wave Front Computation'ına dayalı yeni Shamir Creation™' cam ile pazarı yeniden şaşırtmıştır. Bu teknolojik gelişmelerin sonucu olarak, içine girdiği keskin rekabet ile global bir şirkete dönüşümde çığ gibi büyümüştür. 
1997 yılında Shamir, bir organik progressive cam imalatçısı olan Eyal Optical Industry ile sınırlı bir ortaklık olusturmustur. Daha sonraki zamanlarda, Shamir Eyal'ın tam sahipliğini üzerine almış ve Birlesik Devletler ile Avrupa'da bağlı sirketler olusturmustur: Shamir USA (1994), Shamir Insight Inc. (1998) ve Altra Trading GmbH (2004). 
Shamir Grup, 2004 yılında Almanya-Frankfurt'da, Avrupa ve çevre ülkelerdeki faaliyetleri daha iyi yürütebilmek ve operasyonlarını geliştirebilmek için Altra Trading GmbH'ı kurmuştur. Shamir grubunun vizyonu ve değerleri çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren Altra Trading GmbH, Türk optik sektöründe yerini almak ve Türk piyasası ile çevre ülkelerdeki piyasalarda buyume fırsatları yaratabilmek adına, Altra Optik Türkiye' yi kurmuştur.

Shamir Optical Industry’nin vizyonu, alanında sürekli gelişmeyi desteklemek ve lider olmaktır. Shamir, yoğun bir sekilde AR&GE faaliyetlerine yatırım yapmaktadır, sektördeki kalıcılık ve liderliğini bu bakış açısına borçludur.

Sunday, 20 November 2011 13:39

Area Lens Consultant

Written by

Job Requirements:

Shamir UK want to recruit a dynamic Dispensing Optician looking for a fresh challenge or a sales professional with experience of working directly with independent practices and laboratories.

The role requires a self-motivated individual who possesses an innovative approach and the tancity and excellent negotiation skills to succeed in an increasingly competitive market.

The right candidate will need to demonstrate great organisational skills and be able to develop strong , loyal relationships withe their customer base and their peers. Alongside this, your natural passion and broad lens product knowledge will support growth from all independent optical businesses across the territory.

Job benefits

We are offereing a competitive salary, bonus scheme and company car to the right candidate who will have generous opportunities to satisfy their drive for success.

Additional Info

  • Manager Name 2 Postions: East Anglia and London
  • Email Title Send Resume
  • Email Link stuart@shamirlens.co.uk
Thursday, 27 October 2011 13:41

Company Structure

Written by

Shamir Company Structure Diagram

Terms | Privacy Policy | © 2013 Altra Optik | designed by studio3