Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Shamir Optical Industry Ltd.

1972 yılında kurulmuş olan Shamir Optical Industry Ltd, dünyanın önde gelen yüksek kaliteli progressive cam ve kalıp imalatçılarından birisidir. Shamir, yenilikçi, teknolojiyi iyi kullanan ve kalite güvenceye son derece önem vere bir bakış açısına sahiptir. Değisen tüketici ihtiyaçlarına çabuk yanıt verebilmekte ve siparişe yönelik, özel tasarımlı ürün dizisi üretimi konusunda çalışmalarını sürdürmektedir. 
Esas olarak bifokal cam imalatçısı olarak kurulan Shamir, on yıllık bir süre içerisinde özel progressive camlar geliştirmiş ve dünyanın ilk on şirketi arasında haklı yerini almıştır. 1998 yılında, Eye-Point Tecnology™' si ile ilk teknoloji devrimini gerçekleştirmiştir. Bu gelişmiş yazılım, şirketin, Shamir Genesis™, Shamir Piccolo™ ve Shamir Office™ gibi önde gelen ürünlerini geliştirmesine olanak tanımıştır.

 

2002 yılında ise Shamir yeni markasını pazara sunmuştur. Shamir'in yeni Direct Lens Technology™ 'si, optik sektöründe kişiye özel cam dönemini temsil eden Shamir Autograph™' . 2004 yılında şirket, çok daha fazla optik formül ve karakteristiği içeren yeni Eye-Point Technology™  Wave Front Computation'ına dayalı yeni Shamir Creation™' cam ile pazarı yeniden şaşırtmıştır. Bu teknolojik gelişmelerin sonucu olarak, içine girdiği keskin rekabet ile global bir şirkete dönüşümde çığ gibi büyümüştür. 
1997 yılında Shamir, bir organik progressive cam imalatçısı olan Eyal Optical Industry ile sınırlı bir ortaklık olusturmustur. Daha sonraki zamanlarda, Shamir Eyal'ın tam sahipliğini üzerine almış ve Birlesik Devletler ile Avrupa'da bağlı sirketler olusturmustur: Shamir USA (1994), Shamir Insight Inc. (1998) ve Altra Trading GmbH (2004). 
Shamir Grup, 2004 yılında Almanya-Frankfurt'da, Avrupa ve çevre ülkelerdeki faaliyetleri daha iyi yürütebilmek ve operasyonlarını geliştirebilmek için Altra Trading GmbH'ı kurmuştur. Shamir grubunun vizyonu ve değerleri çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren Altra Trading GmbH, Türk optik sektöründe yerini almak ve Türk piyasası ile çevre ülkelerdeki piyasalarda buyume fırsatları yaratabilmek adına, Altra Optik Türkiye' yi kurmuştur.

Shamir Optical Industry’nin vizyonu, alanında sürekli gelişmeyi desteklemek ve lider olmaktır. Shamir, yoğun bir sekilde AR&GE faaliyetlerine yatırım yapmaktadır, sektördeki kalıcılık ve liderliğini bu bakış açısına borçludur.

Shamir Ski technical brochure

Shamir Ski brochure for consumer

Shamir Golf technical brochure

Shamir Golf brochure for consumer

Miyopi

Myopia in "learn about visual needs

Imagine™

Imagine this...
An exciting interactive tool that creates a new way of communicating
between your shop and your customers. No need to imagine - it's here!
IMAGINE, it's a fun-to-use dispensing and support tool, demonstrating added value products while simulating the advantages and benefits of Shamir products and solutions.

Web Sites Languages

hebrew

english

french

german

dutch

Shamir WorldWide

Terms | Privacy Policy | © 2013 Altra Optik | designed by studio3