1972 yılında kurulmuş olan Shamir Optical Industry Ltd, dünyanın önde gelen yüksek kaliteli progressive cam ve kalıp imalatçılarından birisidir. Shamir, yenilikçi, teknolojiyi iyi kullanan ve kalite güvenceye son derece önem vere bir bakış açısına sahiptir. 

 

Değişen tüketici ihtiyaçlarına çabuk yanıt verebilmekte ve siparişe yönelik, özel tasarımlı ürün dizisi üretimi konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.  Esas olarak bifokal cam imalatçısı olarak kurulan Shamir, on yıllık bir süre içerisinde özel progressive camlar geliştirmiş ve dünyanın ilk on şirketi arasında haklı yerini almıştır.1998 yılında, Eye-Point Tecnology™' si ile ilk teknoloji devrimini gerçekleştirmiştir. 

 

2002 yılında ise Shamir yeni markasını pazara sunmuştur. Shamir'in yeni Direct Lens Technology™ 'si, optik sektöründe kişiye özel cam dönemini temsil eden Shamir Autograph™' . 2004 yılında şirket, çok daha fazla optik formül ve karakteristiği içeren yeni Eye-Point Technology™  Wave Front Computation'ına dayalı yeni Shamir Creation™' cam ile pazarı yeniden şaşırtmıştır. Bu teknolojik gelişmelerin sonucu olarak, içine girdiği keskin rekabet ile global bir şirkete dönüşümde çığ gibi büyümüştür. 

 

1997 yılında Shamir, bir organik progressive cam imalatçısı olan Eyal Optical Industry ile sınırlı bir ortaklık olusturmustur. Daha sonraki zamanlarda, Shamir Eyal'ın tam sahipliğini üzerine almış ve Birlesik Devletler ile Avrupa'da bağlı sirketler olusturmustur: Shamir USA (1994), Shamir Insight Inc. (1998) ve Altra Trading GmbH (2004). 

 

Shamir Grup, 2004 yılında Almanya-Frankfurt'da, Avrupa ve çevre ülkelerdeki faaliyetleri daha iyi yürütebilmek ve operasyonlarını geliştirebilmek için Altra Trading GmbH'ı kurmuştur. Shamir grubunun vizyonu ve değerleri çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren Altra Trading GmbH, Türk optik sektöründe yerini almak ve Türk piyasası ile çevre ülkelerdeki piyasalarda buyume fırsatları yaratabilmek adına, Altra Optik Türkiye' yi kurmuştur.

 

Shamir Optical Industry’nin vizyonu, alanında sürekli gelişmeyi desteklemek ve lider olmaktır. Shamir, yoğun bir sekilde AR&GE faaliyetlerine yatırım yapmaktadır, sektördeki kalıcılık ve liderliğini bu bakış açısına borçludur.

Shamir