Sektöründe 48. yılını kutlayan Shamir Optical Industry, optik cam tasarım, üretim ve pazarlaması alanında tüm dünyada faaliyet gösteren öncü ve lider bir firmadır. 1972 yılında bifokal cam üreticisi olarak çalışmalarına başlayan Shamir, kısa süre içerisinde kişiye özel progressive camlar tasarlayan, bu tasarımlar için yazılım programları geliştiren, bu tasarımlarını en yeni teknolojilerden faydalanarak üreten ve satış ağı ile son kullanıcılar ile buluşturan dünyanın önde gelen firmalarından biri olmuştur.


Sürekli gelişen teknolojisi ile, günümüzde kişiye özel progressive cam tasarımı konusunda sektörüne liderlik yapan Shamir Grup, Avrupa ülkelerindeki faaliyetlerini daha etkin yürütebilmek ve operasyonlarını geliştirmek için, 2004 yılında Frankfurt’ ta Altra Trading GmbH’ yi kurmuştur. Shamir Grup vizyon ve değerleri çerçevesinde çalışmalarını sürdüren Altra Trading GmbH, Türk Optik sektöründe yerini almak adına, grubun Avrupa’daki ikinci optik laboratuvarı olan Altra Optik Türkiye’yi faaliyete geçirmiştir. Altra Optik Türkiye, 2005 yılında Kartal’da başladığı üretim faaliyetlerini, 2014 yılı Temmuz ayından bu yana İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan ve %100 dijital üretim yaptığı yeni ve modern optik laboratuvarında sürdürmektedir.


Türkiye’nin her yerinden gelen çağrıları karşılayan çağrı merkezi, geniş satış ağı ve bayileri sayesinde, siparişten teslimata kadar tüm süreçler ile satış sonrası destekte müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktadır. Altra Optik Türkiye geniş ürün yelpazesi ve kalite odaklı hizmet anlayışı ile sektörde farklılık yaratmakta ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedeflemektedir

Shamir